| anonim_5707 a întrebat:

sunt nascuta pe 13 decembrie, multa lume imi zice ca aceasta zi este cu ghinion, este adevarat?[funda la cel mai bun rasp]

Răspuns Câştigător
| Barbiie a răspuns:

Buna Nicoleta :* lumea spune ca.numarul 13 aduce ghinion. pentru ca s`au intamplat multe accidente pe aceasta data.Nu este cu ghinion. Atata timp cat un copil a venit pe lume in ziua aia, ce poate fii mai frumos? big grin

11 răspunsuri:
| PanaDeIdei a răspuns:

Cum sa fie cu ghinion daca esti tu nascuta in acea zi? happy daca era cu ghinion nu te mai nasteaiwinking

| Pawesome a răspuns:

Nu! Doar o superstitie. Apropo eu sunt nascuta pe 16 decembre

| IwasHere a răspuns:

Nulaughing)de ce sa fie cu ghinion? astea sunt doar superstitiiwinking n`ui lua in seama...tu sa nu consideri asta niciodata asta deoarece te`ai nascut tu cum sa fie zi cu ghinionbig grin [superstitiosi mai sunt oameniioh go on]

| tataralexandra a răspuns:

Astea`s niste porcarii mai mari decat oamneii care le zicwinkingn`ai de ce sa-ti faci grijioh go onwinking

| SummerR a răspuns:

Nu e adevarat. Oameni au motive sa creada ca e o zi ghinionista insa eu (si nu numai )am intotdeauna noroc pe 13.

| SweetyCandy a răspuns:

Depinde...adika poate sati poarte noroc sau ghinion...depinde de persoana. spre exemplu mie imi poarta norocbig grin cine stie,,, poate ca daca estinascuta pe 13 poate ca sh tie iti poarta noroc big grin

| Bia_8599 a răspuns:

Auzeam si eu ca data de 13 e zi cu ghinion, dar niciodata n-am crezut! Astea sunt doar povesti! Le-au inventat oamenii! Nu te lasa influentata de altii! De ce sa nu fii bucuroasa ca te-ai nascut in 13 Decembrie? Nu conteaza data in care te-ai nascut, conteaza ca Dumnezeu a ales sa te nasti! Bucura-te de fiecare zi, si mai ales in data de 13 Decembrie! Poate pentru cine crede, da...e cu ghinion, dar daca nu, e o zi ca oricare alta. Fiecare zi este speciala, este mai mult decat o data in calendar!

| pinkie_5054 a răspuns:

E ziua ta de nastere ce cont trebuie sa te simti bine si sa nu ccrezi in superstitiiwinking

| crisycris a răspuns:

E curios faptul sa eu sunt cu o zi inainte dar eu nu cred in asta la multi oameni un ghinion e pisica neagra dar daca cineva iti mai zice ca esti ghinionista tine capul sus si treci mai departe sau impotriveste-te si spune-le ca nu e adevarat sa nu mai crezi de acum incolo in superstitii cu drag andreea cristina pwup!kiss

| Gothica a răspuns:

Nu este adevarat SI daca ar fi nu ai dc sa-ti fie frica. Din potriva iarna ninge si daca te-ai nascut pe racoare ai noroc kiss

| s4m a răspuns:

Pai in 13 este nascuta si Taylor Swift deci acest numar nu aduce noroc, daca ne raportam la cariera ei. Decembrie... este o luna minunata, craciun si an nou. De ce ar fi cu ghinion?happy