| AnnaElena a întrebat:

Sall, TPU. Va rog, cei care stiu, sa ma ajute. As vrea sa imi creez o pagina pe Facebook. Dar nu stiu cum. Multumesc :*

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra aici http://www.facebook.com/pages/browser.php da click pe -> Creeaza o prezentare apoi selecteaza categoria paginii pe care o creezi. Click pe Get Started. Se va crea pagina dar deocamdata va fi aproape goala. Urmatorul pas ar trebui sa fie adaugarea unei imagini sau a unui logo. Fara acesta, pagina va atrage putini fani sau chiar deloc. Click pe Upload an Image. Apoi se face upload la imagine. Aceasta va fi incarcata si afisata in partea stanga sus a paginii.
Click pe Edit Info si completeaza campurile care crezi ca sunt relevante - aici scrii despre pagina ta.
Pentru a modifica modul in care arata pagina pentru vizitatori, click pe Wall (in stanga). Una din functionalitatile noi este ca se pot adauga 5 poze mici in partea de sus a paginii.
Succes!

1 răspuns:
| baleabianca a răspuns:

Buna! Este foarte usor dai pe o pagina anume care vrei tu si sus in dreapta iti va aparea un chenar in care scrie "Creeaza o pagina" dai acolo si urmezi pasii.