| alienkros a întrebat:

Vreau sa ma fac PSIHOLOG si nu stiu ce profil sa aleg. STIINTE SOCIALE SSAU FILOLOGIE? iNTRA-TI VA ROG PE SITE-UL "COLEGIUL NATIONAL PETRU RARES SUCEAVA" si acolo dati pe "despre noi" dupa care dati "specializari" si dati pe stiinte soc. bilingv engleza sau filo bilingv engleza... Acolo o sa va dea informatii despre profil mediile de admitere si orele care se fac... Plz ajutati-ma! funda pentru cel care chiar intra pe site si imi da sfaturi serioase! Scuzati categoria dar acolo nu rasp. nimeni va rog nu va suparati si raspunde-ti!

1 răspuns:
| MeddyMaddy a răspuns:

Eu in locul tau a-si alege stiinte sociale. Daca dai la filologie te vei putea duce la litrere, eventual psihologie. Asa daca te duci la stiinte sociale vei putea dai si la psihologie si vei mai avea si alte oportunitati. funda?big grin