| anonim_4396 a întrebat:

Sallz! Cine stie daca Iapa lui Voda face parte din povestirile de mihail sadoveanu tara de dincolo de negura? Dau Fundoi

Răspuns Câştigător
| TheFeeye a răspuns:

'Iapa lui Voda' face parte din 'Hanul Ancutei', nu are nici o legatura cu 'Tara de dincolo de negura'.

1 răspuns:
| ioionutbest a răspuns:

Buna! Iapa lui voda face parte din volumul Hanul Ancutei de Mihail Sadoveanu este prima poveste din cele 9 descrise in roman! E o poveste foarte frumoasa iti recomand sa o citesti! Lectura placuta! Nu e lunga si se poate citi cu usurinta datorita limbajului simplu!