| mary123 a întrebat:

Salu! am si eu o intrebare. Am parul lung pana la fund, si as vrea sa ma tund cu breton. Ce credeti ca mi s-ar potrivi? Sau mai bine spus credeti ca mi s-ar potrivi bretonul, in functie de forma fetei? Nu as vrea un breton drept, ma gandeam la ceva intr-o parte, insa nu sunt sigura.

sper ca puteti intelege ceva din poza de profil.

Răspuns Câştigător
| LaMisto a răspuns:

Ti ar sta bine cu breton, dar problema este ca ai parul ondulat si ar trebui sa-l indrepti mai tot timpul. cel mai bine ar fi sa mergi la un salon sau te poti documenta de pe net si sa alegi tunsoarea in functie de forma fetei tale, de textura firului de par, etc

2 răspunsuri:
| Loriii a răspuns:

Aceeasi problema am avut`o sh` ew`. nu stiam daca sa imi fac breton. dar am ales calea cea mai usoara. nestiind cum o sa`mi stea cu breton, mi-am lasat parul asa ca inainte. prefer sa nu ma risc pentru a regreta mai tarziuhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul lung nu trebuie purtat cu breton, incearca sa-l lasi cat mai des pe spate, asa cum este el. Dar daca vrei ceva nou, eu zic sa-ti faci un breton intr-o parte, dar vezi sa fie lung(pana pe la nivelul barbiei).