| anonim_4396 a întrebat:

Acum circa 2-3 luni, am cunoscut o fata pe un site de intalnit noi persoane, care mi-a dat mesaj spunand ca vrea sa vorbeasca cu cineva, asa ca m-a invitat sa vorbim.Am impartasit multe ganduri, si apoi a inceput sa ma caute zi de zi, pana cand am inceput si eu sa o caut. Mi-a dat numarul ei si am inceput sa vorbim prin mesaje. am ajuns sa ne atasam foarte tare unul de altul Niciunul dintre noi nu stia cum arata celalalt, si intr-o zi ea mi-a dat o poza si mi-a cerut o parere. I-am spus ca este draguta, mi-a multumit. Intr-o zi mi-a cerut o poza cu mine, asa ca i-am dat, mi-a spus ca arat bine, si in cam 5 minute a spus ca se apuca de treaba, si ca vorbim mai tarziu. Dupa acel moment, in fiecare zi in care ii dadeam mesaj, a inceput sa imi raspunda din ce in ce mai rece. Chiar daca am observat ca ea nu vrea sa vorbeasca, am incercat, chiar tineam la ea. Si dupa circa o saptamana, i-am spus daca mai vrea sa vorbim si mi-a raspuns cu nu. O luna nu ne-am mai vorbit, dar pana la urma mi-am facut curajul sa o intreb iar ce face.Am intrebat-o daca mai vrea sa vorbim, si de data asta a zis ca da, dar mereu cand ii dau mesaj imi raspunde peste zile intregi, la fel de rece. Eu chiar tin la ea, mai am vreo sansa?
Unde am gresit?
Ce ar trebui sa fac acum sa vad daca mai e vreo sansa?

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu ai gresit absolut deloc, ba chiar ai procedat cum trebuia. Problema e ca unii oameni chiar nu se potrivesc, cum unii sunt facuti unul pentru altul, exista si oameni care, in ciuda incercarilor, nu sunt facuti unul pentru celalalt. Probabil nu esti genul ei. Sfatul meu este sa o uiti. Nu cred ca puteti avea un viitor impreuna.

| RainmakerX a răspuns:

Salut Dan! Eu unul sunt de parere ca tu nu ai gresit cu absolut nimic...ea este cea care se pare ca are o problema...
Probabil ca nu este interesata, probabil ca este o persoana materialista, poate ca pur si simplu nu i-a palcut ceva la tine (cum arati de exemplu s.a.m.d)
Eu unul sunt de parere ca a reusit sa-si gaseasca alt prieten si ca de aceea nu te mai baga in seama. Te amagesti degeaba cu o astfel de persoana. Cine stie ce simte ea cu adevarat? Asta daca simte ceva bineinteles.
Mai bine ai renunta. Nu stii sigur ce are ea in cap. Nu suferii mai mult decat o faci deja. O sa-ti gasesti tu o persoana sincera care cel putin o sa-ti spuna clar ce nu-i place la tine sau de ce te ocoleste.
Eu unul zic s-o intrebi direct de ce se comporta asa cu tine. Ce ai avea de pierdut? Nimic.
Este doar parerea mea.
Bafta!

| siriusblack98 a răspuns:

Salut.In primul rand tu nu ai gresit cu nimic.Ea probabil dupa felul in care vorbeai si-a imaginat un "print pe cal alb" si a fost oarecum dezamagita cand a vazut poza cu tine.Renunta ca toti am trecut prin asa ceva mai mult sau mai putin.O s-o uiti in ceva timp ca nu era doar absolut nimic intre voi.Chiar daca o sa te mai caute vreodata sa faci tot posibilul sa nu-i raspunzi.Multa bafta!

| Weedier a răspuns:

Parerea mea e ca fata aia e extrem de superficiala. A vazut poza, probabil nu te-a placut si asta a fost. Mai bine renunta, nu-ti face rau singurwinking

| MidnightR a răspuns:

Poate e una din fetele alea care vor un Justin Bieber doar al lor.Nu i-a placut poate cum arati, si-a pierdut interesul.

| Misfits a răspuns:

Esti urat man, asta e.

| Daiana01 a răspuns:

Tu nu ai gresit deloc cu ceva. Parerea mea este ca nu mai este nicio sansa. Dupa ce am citit aici sus ea este o persoana care o intereseaza mult fizicul unei persoane si nu sufletul cum ar trebui. Daca ea nu este in stare sa isi dea seama ca sufletul tau e mai important decat fizicul tau atunci ea nu merita sa fie cu tine. Cred ca ar trebui sa mergi ma departe si sa o lasi balta. Poate asta a fost si ce ea a cautat din primul moment. O sa mai cunosti pe altcineva iar tu o so uiti nu-ti fa probleme. Succes!

| mVladd a răspuns:

Mai bine ai trece peste, daca iti raspunde rece inseamna ca are pe altcineva...Si daca tot insisti mai rau faci. big grin

| Piciiiiiuuuu a răspuns:

Iti spun parere foarte sincera, si eu m-am aflat intr-un caz asa. Renunta, pe bune, te amagesti, o sa suferi. Acum daca vrei poti sa-mi urmezi sfatul daca nu...nu.