| RuxandraBianca a întrebat:

Salut all! as vrea sa va pun o intrebare mai ...altfel. nu vreau definitii sau altceva cu copy paste ci doar parerea voastra. ce ziceti voi ca e dragostea intre adolescenti? ce inseama pentru voi? repet PENTRU VOI. cel mai frumos raspuns primeste funda. si vreau multe pareri si de la baieti.

Răspuns Câştigător
| Mădiiiiie a răspuns:

Pentru mine dragostea adolescentină e o floare. Sună ciudat, dar la început e frumoasă şi colorată, apoi pe parcurs vremea se răceşte, iar floarea se tot ofileşte pînă moare. Aşa e şi cu dragostea asta, la început totul e frumos, dar se ivesc alte ocazii şi cei doi se îndepărtează. Sunt unele cupluri, ca muşcatele, nu se ofilesc iarna şi sunt păstrate cu încredere de către cine le vrea în viaţa lui big grin

6 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Dragostea intre adolescenti mi se pare cea mai sincera si cea mai pura. Nu ma refer la pseudo-dragostea aia in care o tipa sta cu unu pentru bani si masini, sau un tip care sta cu una pentru a-si "descarca pistolul". Ma refer la dragostea aia in care vrei sa oferi pentru a face o bucurie si nu pentru a primi inapoi.

| Pumpkin a răspuns:

Dragostea in adolescenta mi se pare un pic superficiala de multe ori.Vad zi de zi multe fete care sunt azi cu unu, maine cu altu'..si la toti le declara iubire vestica bla bla chatterbox si dupa ce se despart uita repede unul de altul si o iau de la inceput.
Dar nu intotdeauna e asa, cateodata dragostea intre adolescenti e mai profunda.Cunosc cazuri de oameni casatoriti de multi ani si care si-au inceput relatia pe cand erau adolescenti.Depinde de caz. poate fi si-si happy

| DunkelheitBu a răspuns:

Pai sa stii ca dragostea asta de adolescenti nu va dura niciodata la infinit. este doar pentru a "experimenta"

| AlexBpm a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana. Eu unul sunt dezamagit ca dragostea adolescentei mai nou e transformata intr o distractie. Greu mai gasesti pe cineva care sa fie interesat de iubire si nu de alte chestii gen masini.

| TheSpecialRose a răspuns:

Dragostea intre adolescenti este ceva unic. Experimentezi pentru prima oara sentimente profunde. Este pasiune, frumusete...si de multe ori ai parte de magnificul prim sarut... Just my opinionbig grin

| Tully_Allx_1994 a răspuns:

Dragostea e ceva ce doar odata in viata ti se intampla asta e ceva frumos....si o gasesti foarte greu! Dar datorita dragostei poti sa si suferi fofarte mult(zic eu...)