| alexfunjohncena a întrebat:

Salut all!
Paiii problema mea e ca nu prea am cu cine iesi afara..mda.Ies in față blocului, ma plictisesc caci nu e mai nimeni de vârsta mea, când chem un prieten fiecare gaseste o scuza tot timpul.Ma simt ca un nimic,ca ultima alegere a cuiva,cr sa mai fac?
(Nu sunt antisocial si nu vreau răspunsuri gen "iesi singur si ii faci prieteni" pentru ca nu e asa, nimeni nu vine sa te întrebe daca vreti sa fiti prieteni asa dintr.o data.)

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Incearca sa iti largesti cercul de prieteni ex: mergi la voluntariat, la sala, etc. Spre exemplu eu fac voluntariat de 2 ani si am intalnit o groaza de persoane de varsta mea cu care tin legatura, sau fac parte dintr-o echipa de excelenta la istorie si am fost trimisa intr-o tabara impreuna cu alte 10 persoane din orasul meu cu care am tinut legatura, coincidenta cateva erau de la liceul meu happy deci un sfat de viitor ar fi sa te implici in cat mai multe activitati, asa iti faci prieteni si te distreziwinking Succes!

| alexfunjohncena explică:

Problema e ca aici înafară fe Crucea Rose si Impact nu sunt activități, iar astea sunt plictisitoare, iar cu fetele de aici nu te poti baga in seama caci toate sunt cu nasul pe sus si probabil rad de tine sau jignesc încercând sa creați o conversatie, bine nu sunt nici genul ala simplu, înapoiat (in moda sau activitati).dar sunt si cam pretentios

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Buna,depinde,daca esti la liceu e simplu, poti face cunostinta cu prietenii prietenilor tai si sa vorbesti des cu ei pe net apoi iesiti afara. Daca sunt activitati cu liceul/scoala sa participi mereu faci prieteni noi sau poti sa te inscri la un club ceva happy

| Viorel_Bogdan_1990 a răspuns:

Presupun că ai peste 15-16.I-a să ai la tine 25-35 de lei si iesi prin pub-uri, terase etc.Pui ochii pe 2 domnisoare care vin singure la terasa sau pub astepti 10 minute sa vezi daca isi face aparitia vreun "mascul", daca nu vine nimeni intrii in vorba cu ele. Eu asa am reusit sa imi fac o amica..bine no ..nu eram in situatia ta dar poate poate..nu stii niciodatawinking Bafta si mult succes