| Ashleylove8 a întrebat:

Salut! Am 16 ani și sunt curioasă ce face un angajat online la Avon! Și dacă ar exista, având în vedere vârsta mea, vreo șansă de angajare

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani nu poti fi angajat online la Avon, poti fi doar colaborator/contractor NUMAI daca parintii tai isi dau consimtamantul legal, sa faci vanzari online sau cum crezi tu ca poti.
Avon nu face angajari, fiind o companie MLM (multi level marketing), care nu angajeaza pe nimeni, doar colaboreaza cu toti cei care vor sa vanda produsele lor.

| MistarGoGu a răspuns:

In general lucrează ca si colaboratori cu contract sau prin PFA! Nu sunt angajări!