| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 17 ani, mai de mult am observat cand am penisul sculat (scuzați limbajul) capul imi este acoperit partial cu piele, pe jumate mai exact. Pot sa il belesc de tot dar simt discomfort. Credeți cu timpul imi va trece acel discomfort sau am fimoză?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti va trece cu timpul. Esti neînceput.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu se cheama FIMOZA si asa te-ai nascut.
te sfatuiesc sa mergi al un medic UROLOG ca sa-ti faca o mica incizie sau o circumcizie si sa-ti elibereze glandul, ca esti destul de mare si ai nevoie de un penis care se decaloteaza complet.
In situatia ta, este practic imposibil sa ai sex, fiindca anatomic nu ai penisul decalotat complet.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai mai pus aceasta intrebare? Mergi la medic.

| Hyperion7 a răspuns:

Posibil fimoza, de regulă decalotarea sau belirea, in termeni populari, se face de regulă până în vârsta de 14 ani, in momentul începerii pubertății.
Probabil că nu te-ai igienizat destul și pielea din jurul penisului nu a prins suficientă elasticitatea. Daca până acum nu a făcut o, cel mai probabil e vorba de fimoza.