| Ctin57Bn a întrebat:

Salut,am 17 ani si n am avut nicio relatie pana acum si nici nu imi doresc in viitorul apropiat. Imi plac fetele dar nu simt nevoia de a mi face o prietena, cei drept am vazut si la cei din jur (pe unii ii tin cateva luni si se despart, pe altii maxim 1-2 luni) si in momentul actual vreau sa petrec timp in legatura cu pasiunile mele (filme, istorie si jocuri).
Credeti ca e ok sa nu simt nevoia sa-mi fac o relatie?

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

E ok, nu vad nimic ineregula, însă probabil eșecul celorlalti te motiveaza sa nu îți dai interesul pentru o relație.
Dar stai liniștit, unii nu știu să se comporte în relații, de aia nici nu țin.
Mai bine ai incerca totuși pe pielea ta și apoi tragi concluzia.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Este perfect normal să nu simți nevoia să îți faci o relație! Ce îți recomand este să nu te uiți în jur, relațiile sunt diferite la fiecare om.