| Andreiionut200333 a întrebat:

Salut, am făcut operația de fimoza (circumcizie ) marți și zona (capul) mă jenează la frecarea pantalonului. E normal? După cât timp trece durerea asta? Cât timp nu am voie sa fac sport? Un răspuns m-ar ajuta foarte mult?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala organul cu apa calduta si sapun si mentine-l curat tot timpul.

Evident ca te jeneaza la frecarea pantalonului, de aceea este indicat sa porti chiloti, ca sa stea strans lipit de burta ta si sa nu atinga pantalonii.

Sport poti face zilnic, ca este permis si nu este nici un pericol sa faci sport.

Doar masturbarea este interzisa pe o perioada de 3-4 saptamani, pana la vindecarea completa a cucului.

sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Circumcizie sau preputoplastie?
E normal sa doara si sa fie praf zona aia o vreme....cam o luna.
Sport poti face deja, dar nu sportul ala facut de toti numit se*.
Nu stiu daca un raspuns te ar ajuta foarte mult, nu ma mai intreba

| EddaRochite a răspuns:

Buna! Este normal, cam după vreo 2 luni aproximativ se va prinde complet.