| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Am fost cu M 2 ani. in clasa a9a am stat in banca impreuna, devenind best friends, apoi am fost impreuna. am ramas best friends si a fost si o relatie magnifica. dupa vreun an jumatate de relatie, am inceput sa ne certam, sa nu ne mai intelegem asa bine. el a avut o perioada in care a fost mai mereu drogat si nu dadeam de el cu zilele. in perioada asta am facut o mare greseala, am ieist cu un alt baiat si m`am sarutat cu el.

am fost sincera si i-am marturisit lui M ce am facut. el mi-a cert cateva zile sa se mai gandeasca, si sa ne despartim. ne-am despartit, apoi ne-am apropiat, iar ieseam iar, fiind colegi de liceu, ne vedeam zilnic. desi nu vorbisem sa ne impacam, felul cum ne purtam arata asta.

acum cateva zile mi-a zis ca noi nu ne vom mai impaca. si in weekend nu am vorbit, lasandu`l sa se gandeasca. ieri mi-a spus ca nu mai tine asa mult la mine din cauza a ceea ce am facut si ca mai bine ramanem prieteni. astazi ne-am vazut si am stat impreuna ceva timp, distrandu`ne ca prieteni. dar el stie ca` tin la el si vreau sa fim impreuna. si mi-a spus ca incepe sa nu mai simta nimic, nu doar fata de mine, ci fata de tot. a zis ca nu`i mai pasa nici de parinti nici de nimic in jurul lui. si pe moment m`am suparat si i-am zis "tu nici macar sa ramanem prieteni nu`ti doresti, iti e mila de mine si de aia vrei sa mai avem o legatura.". el mi-a zis ca -vrea sa fim prieteni, ca`i sunt draga. poate in viitor o sa-i treaca starea asta si va fi iar bine intre noi -.

eu nu stiu ce sa cred acum. tin la el si as vrea sa fim impreuna, desi prieteni buni suntem. dar mi`e teama si pentru el, cred ca drogurile l`au schimbat total, desi de ceva timp nu mai ia, la rugamintile mele. as vrea sa`mi dati un sfat ce sa fac si ca sa il fac sa vrea sa fim impreuna si sa tina la mine ca inainte. multumesc.

2 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

Buna.Problemele voaste nu sunt ca el nu mai tine la tine, cel putin cum zice, ci sunt dorgurile. Vorbeste cu ai lui si spune-i si lui sa mearga la un specialist.Este posibil ca din cauza drogurilor sa fie derutat, dar daca nu e, nu inteleg de ce vrei sa-l ti dupa tine?
Dragoste cu sila nu se poate.

| ambutisare a răspuns:

Vezi tu? Daca te mananca undeva sa iesi cu alt baiat in timp ce tu vrei sa ai o relatie cu M. Cum vrei sa reactioneze, mai ales daca stie ca vrei sa ai o relatie cu el? Sa zica. aaa da, nu-i nimic. Timpul va rezolva problema, nu-l grabi si nu-l stresa cu chestia asta. inca mai e suparat, si poate nici amici nu veti mai fi.
Nu stiu daca va mai tine la tine asa de mult ca inainte.
Poate ca raspunsul meu nu e prea pozitiv, dar asta e adevarul.