| Alex_Vali_2001 a întrebat:

Am și eu o problemă. Stăteam pe telefon în oră și profa' m-a prins și mi l-a confiscat. Mi-a spus dacă vreau să-l iau înapoi să fac un proces verbal, și... nu prea stiu cum să-l fac. Puteți să-mi dați un model?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faci un Proces - Verbal (asa se scrie nu "proces verbal") de predare primire a telefonului. Pui profesorul ca ti l-a dat si tu ca l-ai primit. Adaptezi un formular de aici: http://www.protip-type-tipizate.ro/produse.html
Pui scoala si jos, in stanga, pui AM PREDAT si sub numele profesorului si in dreapta AM PRIMIT si numele tau si semnatura ta.

2 răspunsuri:
| Minimalistul a răspuns:

Niciun cadru didactic nu are voie sa-ti confiste telefonul sau orice obiect personal. Ceea ce a facut a ta profesoara se numeste furt.

| OmniSpirit a răspuns:

Sunt curios, profesorii care la randul lor folosesc telefonul la ora ce proces trebuie sa faca, de reeducare?