| Miladincaa a întrebat:

Salut, am nevoie de putin ajutor! Imi place un baiat, numai ca el e destul de timid. Nu avem mai nimic in comun, totusi e un "cavaler" ideal. Numai ca am aflat de la un coleg ca el nu e genul care sa iasa cu fetele, prefera sa se joace pe comp. Cu toate astea eu il plac, atunci cand vb cu el ma priveste in ochi si am senzatia ca intelege absolut tot ce ii spun. Plz dati -mi niste sfaturi cum sa il cuceresc, dau fund!

Răspuns Câştigător
| CristianPreda a răspuns:

Incearca si tu sa il bagi in seama. Vorbiti din ce in ce mai mult in fiecare zi,in unele mesaje ii dai de inteles ca il placi, dar nu direct. El o sa fie din ce in ce mai deschis cu tine si o sa inceapa sa te placa si el.Ii trimiti melodii cu subinteles. Daca tot o sa fie asa timid, dar in conversatiile pe care le aveti prin mesaje iti da impresia ca te place si el, cand sunteti singuri, incearca sa il saruti daca el nu face primul pas.winking Sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

El se joaca pe calculator pentru ca nu are cu cine sa iasa.

Pur si simplu incepi si il bagi in seama, ii dai seama ca il placi, si ca il inviti sa iasa din carapacea timida si sa inceapa sa comunice cu tine.

Si gata...

Răspuns utilizator avertizat