| IdealShade a întrebat:

Salut am nevoie urgent de ajutorul vostru.Eu cu prietena mea dorim sa ne mutam din scoala.De 3 zile tot nu dau documentele.1 zi am fost eu prietena mea la derector adjunct si au inceput sa spuna ca nu dau documentele fiindca dupa 5 nu se eau documentele pina la finele primului simestru. Dupa ce am auzit prietena a cheamat ma mosul ei sa rezolve dar directorul adjunct a spus ca nu si sau certat foarte serios. A 2 zi de dimineata m-am dus cu tata la derectoare fiindca eri nu era si am intrebat se poate de luat documentele ea a spus fara nici o problema completatii foaia de lichidarea dar trebuia semnatura la deriginte care in ziua acea nu era la in oras. A 3 zi ne-am dus am dus cartile deriginta sa semnat ne-a dat documentele numaica trebuie stampila la derectoare semnatura, si ea spunea ca nu ne da documentele ca daca plecam noi se destrama clasa si o sa fie nevoiti sa uneasca clasa.Nea luat documentele si a spus ca semnatura si stampila nu mi-a pune.am esit in coridor a venit directorul adjunct si a inceput sa tipe la noi uitele am invatat aici da acum vor sa se mute.Nustiu ce sa mai facem de 3 zile nu ne da documentele. P. S:Mai demult prieteneam cu fiica directorul adjunct dar am decit sa nu mai prietenesc cu ea fiindca daca prieteneai cu ea trebuia sa nu vorbesti cu jumate din scoala. Dar in drepturile copilului scrie ca elevii au dreptul sa aleaga tipul institutiei de invatamint in functie de capacitatii si aptitudini.Help me sunt cl 10

1 răspuns:
| TheBiban a răspuns:

Pentru clasa a 10-a iti pot spune cu mana pe inima CA ESTI PARALELA CU SCOALA.Bai frate, stiu ca voi mai vedea, dar pana acum n-am mai vazut in viata mea o fata care sa scrie in halul asta la varsta ei.Mai intai invata sa scrii si dupa, poate voi intelege si te voi putea ajuta.