| GabrielZaharia a întrebat:

Salut,am o nedumerire...in prezent am 1.66m inaltime.Vara trecuta aveam sus 1, 63,daca m-as apuca sa alerg,ciclism,inot m-as inalta pana la 1, 70 pana in 2018(atunci termin liceul si as dori sa ma inscriu la Jandarmerie).
Si inca ceva:daca m-as apuca de sala din vara si as lucra doar bratele,pieptul, abdomenul mi-ar stopa cresterea?

2 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Sala stopează creșterea si cred ca alergatul si înotul te vor ajuta cât de cât. Oricum trebuie sa dormi de rupi ca să poti crește cat se poate de mult

| Xdreaper21 a răspuns:

1 tot ce ai enumerat ca sport stopeaza cresterea
2 la varsta de 17 ani nu mai ai nici o sansa sa cresti 4 cm
Doar daca ai ceva super inovativ care creste in inaltime pe orice om oricat de inalt sau scund ar fi