| Andreiii28 a întrebat:

Salut, am o problema, îmi puteți da un răspuns? Ma cert cu mama de minim 2 ori pe luna. Ori din lucruri mici ori din alte lucruri. Ea zice de-obicei ca nu o ajut, eu o ajut aproape mereu când am timp liber. Si când ne certam îmi da replica: când te pun sa ma ajuți la ceva nu ma ajuți. Eu de fapt o ajut mereu. Și ii zic când nu te-am ajutat și nu zice nimic ca nu are ce sa-mi zică ca o ajut mereu. Și când ne certam nu vorbim maxim 3 zile cred ca eu mereu trebuie sa-mi cer scuze chiar dacă e vina ei și nu recunoaște și trebuie sa ma rog de ea sa ma ierte ca sa vorbim amândoi. Ea niciodată nu și-a cerut scuze, cred dacă nu-mi cer eu scuze ea nu ar vorbi toată viața cu mine.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu te mai certa cu ea. Cand vezi ca se intampla asta, lasa lucrurile asa. Cum nu mai vorbeste cu tine? Este copil?
Lasa lucrurile asta, tu continua sa faci tot ce vrei, sa o respecti si sa nu iti bati capul cu aceste certuri, asa sunt parintii.

Bafta!

| NarcisIfrim a răspuns:

Andrei,scumpule,asa sunt toate femeile! Cred eu ca ea are o problema si revarsa totul pe tine, incearca sa aflii ce are, comunicarea e eficienta.