| RafaelPanduru1985 a întrebat:

Am picat la profilul stiinte ale naturii, imi spune si mie cineva ce ore se fac si care e diferenta dintre stiintea ale naturii si stiinte sociale? Si mai vreau sa stiu ce este matematica M2

2 răspunsuri:
| JustMe6378962 a răspuns:

La stiinte ale naturii faci multa mate, chimie, bio, fizica si info destul de mult in primii ani. Tezele le dai la romana mate si 2 dintre fizica chimie bio. Bacul tot romana mate si un obiect la alegere din alea 4 (poti alege si informatica).
La sociale faci multa istorie romana di obiecte de profil la logica, psihologia sau economia. Tezele nu stiu sigur la ce le dai, dar bacul e la romana si istorie obligatoriu si proba la alegere e una din logica, economie si inca ceva. E un profil mai relaxant dupa parerea mea, ai timp sa faci mai multe activitati extrascolare sau timp liber.
M2 e al doilea nivel ca dificultate de mate si se face la stiinte ale naturii (profilul tau) si stiinte sociale cred. E destul de ok, dar trebuie sa te tii altfel te pierzi cu totul in toata prostiile alea.
Succes si ai grija!

| Lotuss a răspuns:

M2 e matematica intr-un stadiu mai putin avansat, si stiinte ale naturii e un profil de real, iar stiinte sociale eprofil umanist