| Baesu_Bianca_1993 a întrebat:

Am si eu o intrebare:care sunt cauzele din care un copil devine bataus? Cum putem preveni probleme cu batausii? Ce metode sugerati pentru combaterea agresiunii?
Am nevoie urgent!
Multumesc!
Pwp

Răspuns Câştigător
| reademik a răspuns:

Prima cauza este cresterea necorespunzatoare a copilului de catre parinti, a doua ar fi, chiar daca parintii au facut o treaba buna, copilul s-a inhaitat cu un anturaj toxic, a treia cauza ar fi o boala neurologica. cam astea sunt cauzele. omul in natura este bun, cel putin asa imi place mie sa cred, orice bataus care este intreg la cap are si o inima si daca ne chinuim o putem atinge.

1 răspuns:
| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Este nevoie sa comunice permanent cu parinti acestuia! serioss