| Nov a întrebat:

am si eu o problema cu Pesti de acvariu ( Guppy - pui)
Dupa cat timp de la data nasteri ii pot pune in acvariu si sa nu ii mai tin in maternitate? eu am in acvariu asa : 2 sanitari hoplo cam de vreo 10 cm daca nu mai mari., 1 caras mai micut de vreo 8 cm cam asa, 1 betta mascul, 4 femele de guppy si 4 masculi si de pe data de 6 noiembrie am si 9 pui de gupyy, si in seara asta mia mai ftat o femela peste 20 de pui de guppy si ii tin tot in maternitate si cei mari 9 ii cam musca pastia mici.
Deci cand pot sa le dau la astia mari 9 drumu in acvariu? ( acvariu 30 L, pietris plante. mai micuteze, filtru hailea 380L/h. INCALZITOR )

2 răspunsuri:
| Delicioasa_9940 a răspuns:

Celor 9 le poti da drumu sunt destul de maricei. s eu am 124 laughing. cred ca le-am tinut bine minte nr. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau un raspuns la aceiasi intrebare, multumesc