| SECRET_7227 a întrebat:

Salut am un pc are 512 rami procesorul 2535 cand instalez un anti virus mi se bloceaza tot am incercat panda mia distrus windowsul kaspersky imi bloca tot am incercat si nod 32 la fel windowsul e nou instalat chiar asa mult manca anti virusu fara merge super ok de ex sa deschis windowsul imi ea 5 min cu avira fara el 20 de secunde ce sfat imi dati?

1 răspuns:
| Andruşcă a răspuns:

Ce windows ai? Daca ai windows 7 sau windows Vista e perfect normal sa-ti faca asa deoarece consuma toti ramii iar antivirusul nu mai poate sa functioneze.

Daca ai windows XP e posibil sa ai alte programe care ocupa ramii aiurea.Cauta pe google cum sa scoti procese nefolositoare de la startup si incearca apoi sa instalezi un antivirus mai "light"(care sa ocupe foarte putine resurse).

Daca tot nu merge treaba cheama un baiat dala destept la tine acasa si iti rezolva pe loc(intereseaza-te la magazinele de calculatoare ca sigur stiu sati recomande pe cineva).