| anonim_4396 a întrebat:

As avea nevoie de la voi de o parere obiectiva. In urma cu o luna si jumatate m-am cunoscut cu un baiat pe tinder cu unicul scop de a face sex. Ne-am intalnit insa din primul moment am simtit ca avem chimie. Ne-am mai vazut de cateva ori insa el a recunoscut ulterior ca are prietena. Avand in vedere legatura care se formase intre noi nu am putut trece peste acest lucru si i-am explicat ca nu ne mai putem vedea si ca nu mai vreau sa primesc mesaje de la el. Cu toate acestea m-a sunat de Craciun sa imi ureze Craciun fericit (eu i-am raspuns foarte agresiv si i-am inchis). TOTUSI inainte de revelion am primit mesaj ca ar vrea sa ma mai vada macar o data in oras la o cafea. Am acceptat si a inceput sa imi povesteasca despre relatia lui, ca de 6 luni devenise foarte toxica, ca se cearta cu ea constant, nu mai vorbesc cu zilele...Mi-a spus ca ar fi dispus sa imi dea o sansa daca si eu sunt dispusa sa ii dau lui o sansa sa incercam ceva de durata. Intre timp, el fiind certat de cateva zile cu prietena lui primeste un telefon de la ea; au vorbit mult si s-au impacat oarecum. Noi doi momentan suntem la un inceput de relatie insa mi-a explicat ca fosta lui prietena nu are pe nimeni si ca ii este extrem de mila de ea sa rupa orice legatura. Asa ca m-a rugat sa il inteleg si sa astept sa se desparta usor usor de ea. Mi-a spus sa stau linistita si ca nu am niciun motiv de ingrijorare, chiar daca inca mai simte ceva pentru ea, sentimentele vor disparea incet incet si vom putea fi doar noi. Mie imi este putin teamasad cu toate ca vorbim si mereu imi spune sa stau linistita si daca ii da mesaj sau il suna prietena lui sa tratez ca si cum ar vorbi cu mama lui) insa mai vad mesaje intre ei doi unde el ii spune "te iubesc" iar ea ii raspunde "si eu te iubesc" si nu stiu daca o fi din obisnuinta sau doar ca sa mentina aparentele...dar totusi imi este teama ca pe viitor se va intoarce la easad
Ce parere aveti...tin foarte mult la el. Sa am incredere si sa il sustin sa treaca peste asta? ce sa ii spun?
Orice parere ajutahappy

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic să nu te bagi în așa ceva, poate se despart dar gândește-te că el o să fie răvășit emoțional după și tu va trebui să tragi tot greul, ba chiar poate să te trezești cu el că se întoarce la ea. tu ai fost doar ieșirea din relație... pentru el speranța aia că uite ies din relație și nu-s complet singur, mă îndoiesc că te vrea pe tine cu adevărat.

| Violleta2022 a răspuns:

Un mitocan mincinos, care incaerca sa agate desii este intr-o alta relatie.
Spui ca tii foarte mult la el, asta de cand? te incanta si iti place ideea ca jongleaza cu 2 femei in acelasi timp, pe una tratand-o ca regina si pe tine doar ca pres, cu care urmeaza sa-si satisfaca madularul din patanolini?
Cum poti vorbi de incredere, cand in fata ta a afirmat ceva care nu era adevarat si tot in fata ta s-a impacat cu aia de zice el ca nu o iubeste si o lasa. Tu chiar nu realizezi ca esti tinuta doar pentru anumite servicii sexuale?
Ma rog, de fapt doar asta vrei.

| Nemessys a răspuns:

Sincer sa fiu, mie imi suna a playboy, manipulant. Nu as avea deloc incredere in acest tip. Acum situatia poate fi diferita, deoarece tu l-ai vazut fata in fata, l-ai citit (sper) si ai mai multe informatii, comparand cu noi care vedem doar niste cuvinte, nu si persoana in fata.

Ai uitat cu ce scop l-ai cunoscut? Nu puteai sa duci scopul ala la bun sfarsit si cu asta basta?
Te-as sfatui sa nu investesti emotional deoarece s-ar putea sa suferi mult dupa el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suna a om foarte de incredere si foarte stabil in cap. Cred ca ti-ai gasit alesul.
Nu-l lasa sa iti scape.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Este o situatie complicata, sunt de parere ca inselatul este unul dintre cele mai tampite si dureroase moduri de a face o persoana sa sufere, daca as fi in locul tau l-as parasi pe baiat deoarece mereu se poate folosi de tine pe post de rezerva sau si mai rau. Nu este nevoie sa-ti fie frica, doar daca iubita aluia nu e dusa

| Genevaaa a răspuns:

Da i o sansa pare baiat de treaba

| Sandellllllllllll a răspuns:

Fute-te cu el și după îi dai mesaj iubitei sale și zici i-am luat virginitatea acum este al meu