| Alexboy97 a întrebat:

Salut, as avea si eu nevoie de sprijinul vostru. De curand m-am indragostit de o fata de la mine din clasa pe care o stiu de aproximativ 7 ani si de care nu credeam ca o sa ma indragostesc vreodata. Problema e ca nu stiu ce sa fac. Eu unul simt ceva pentru ea insa sunt un baiat timid si rusinos, asa ca imi este frica sa-i spun in fata din cauza unui posibil esec sad. Nu stiu daca ea simte ceva pentru mine, nu da nici un semn ca ar simti ceva, nu intra in conversatie cu mine si nici nu se prea uita la mine, cu toate ca nici eu nu ma holbez la ea si nu intru in conversatii cu ea din rusine si din frica de a nu ma da de gol, dar cu toate astea simt ceva pentru ea. Imi este in acelasi timp frica sa-i fac cadouri si alte cele tot din cauza unui posibil esec. Cum pot sa aflu daca ea simte ceva pentru mine sau daca nu cum as putea sa o impresionez? Ma aranjez dimineata, parfumez, toate cele insa nu prea au efect. Nici nu sunt un baiat sigur pe mine, nu ma consider frumos si din aceasta cauza nu am incredere in mine, in acelasi timp sunt si destul de inalt pe langa ea. Ce pot sa fac? O sugestie? Apropo, daca credeti ca ajuta si ma puteti ajuta, as putea sa va dau si o poza cu mine, ca sa-mi spuneti daca ar trebui sa am incredere sau nu, si daca reusesc, si o poza cu ea. nu stiu ce sa zic.

5 răspunsuri:
| Sw33tG1rl4ever a răspuns:

Da-mi id-ul tau si vorbim pe mess despre asta.

| kossmykossmyn a răspuns:

Draga alex iti zic eu cum iti dai seama ca cuiva ii place de tine: tea pupat vreodata daca da acesta este un semn, intra des ci conversatie cu tine daca da acesta este un alt semn...
inca o sugestie cum poti afla daca te iubejte :vorbejte cu cea mai buna prietena a iei ea sigur iti va spune daca da sau nubig grin
Si scuza daca te critic dar un baiat nu ar trebui sa ii fie rusine.
Astea sunt sfaturile mele daca ce vor ajuta...e treaba ta
BAFTA!winkingwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alex, fratioare, 1 si cu 1 fac 2! De ce? Ptr ca e logic si matematic! Ceea ce "incerci" tu sa afli e daca nu cumva face 3! Deci, scurt pe 2 si la obiect! Criza asta mondiala, economica si intelectuala, sau cum o mai fi ea caracterizata, nu ne permite sa fim subiectivi si sa pierdem vremea cu intrebari subiective! Daca ai sti ce satisfactie personala iti da cand afli un raspuns concis si precis, pur si simplu de face sa fi mandru de tine insuti! eu, de exemplu, am 32 d ani si pot afirma, fara rusine ca m-am indragostit cu adevarat abia anul trecut si asta pentru ca mi'era frica si mie si mi-era rusine si eram timid sa controlez eu situatia si ce mi se intampla in viata! Daca nu vrei sa o abordezi direct, sau cu biletele sau mesaje, incearca sa o "ignori" dar sa o faci sa inteleaga ca o ignori, ca zambesti, ca o "duci" bine, salut'o fugitiv, intreab-o sec " ce mai faci?" si nu sta la discutii cu ea, fa-o sa inteleaga ca nu e atat de "importanta" si iar bag-o in seama si...ai sa vezi ca o vei debusola, si cu timpul iti vei face curaj sa i-i spui de fapt ce simti si atunci vei sti o treaba : te place sau nu! dar daca nu iei repede atitudine, risti sa-ti pierzi pur si simplu vremea si sa pierzi multe alte ocazii sau alte sanse sa cunosti alte fete ce trec pe langa tine! bafta! si anunta'ma daca ai reusit ceva!

| KristyNbk a răspuns:

Salut Alex! Frate incearca sa deveniti prieteni vorbiti si din vorba in vorba spune`i ce simti... daca si ea simte acelasi lucru pentru tine va fi bine dar daca nu. o sa fi dezamagit... asta e toti trecem prin asta dar nu trebuie sa fi timid si rusinos! incearca sa fi glumet sa faci haz de necaz asa treci cel mai usor peste lucrurile grelewinking! BAFTA!

| FedericaAxi a răspuns:

Parerea mea este ca` ar trebui sa ai mai multa incredere in tine si sa ii spui ce simti... nu astepta pana nu este mult prea tarziu. o stiu din propria experienta mai bine ii spui si suporti un refuz. decat sa stai asa si sa suspini la ea in secret. in plus mai sunt fete pe lume nu cred ca totul se va termina la ea.si la faza cum arati daca fata te place te place oricum`. bafta