| Incorruptible a întrebat:

As dori sa cunosc cat mai multe persoane sociabile... Nu inteleg de ce, dar nu ma inteleg prea bine cu parintii mei. As vrea sa vorbesc cu cineva care ma poate intelege si care se pricepe cat de cat... Putem vorbi mai multe pe mess. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar insa trebuie traita privind inainte.Cu toate ca nu stiu in ce masura te poate ajuta foarte mult, sa fie ceva determinant, o discutie virtuala. Cel mai indicat pentru tine ar fi un prieten/a cu care poti conversa zi de zi si in care poti privi cu incredere in ochii acestuia.

| demonangel37 a răspuns:

Lasa-mi id-ul tau prin mesaj te rog

| roxyrocks a răspuns:

Da. mi id. ul tau pe privat sa vb:X:X:*si eu am trecut prin astasad

| MiSskAt-xx a răspuns:

Lasa'mi mesaj cu idu' tau!hee hee

| clarobscur a răspuns:

Dar de ce nu incerci tu sa-ti faci prieteni din orasul tau, din zona in care locuiesti, de la scoala? Daca ai nevoie de ajutor pentru a te intelege cu parintii, prima solutie ar fi sa vorbesti chiar cu ei. Fii deschisa si discuta cu ei. Apoi daca asa nu merge treaba, apeleaza la alte solutii, dar nicidecum la "prieteni" virtuali, cunoscuti pe mess sau alte prostii... niciodata nu o sa inteleg de unde exista atata naivitate incat sa iti cauti PRIETENI pe mess! Hai sa-ti clarific ceva: exista mai multe categorii in care ii poti incadra pe cei din jurul tau: amici, cunostinte, colegi, PRIETENI etc. Tu vrei sfaturi pentru a te intelege cu parintii. Pt a primi aceste sfaturi ai nevoie de o persoana care este specializata in domeniul acesta ( cum ar fi un psiholog ) sau de prieteni ( deoarece aici discuti despre tine si familia ta => chestii personale ). Pentru a numi pe cineva prieten si a putea avea incredere in el astfel incat sa ii povestesti problemele tale, nu e de ajuns sa stii cum arata, cum il cheama sau unde sta. Una este sa postezi o intrebare pe un site si sa primesti unele indrumari, raspunsuri sau sfaturi si alta este sa iti cauti prieteni pe mess. Sper sa nu iei in nume de rau ce ti-am scris aici. Iti garantez ca daca vei vorbi cu parintii deschis, n-o sa mai fi nevoita sa apelezi la pers care te asculta sau iti dau sfaturi pe mess. Bafta in discutiile cu parintii!