| DavidIonescunasrr a întrebat:

Salut,astăzi la scoala am făcut o prostie cu un creion și mi l am înfipt în mana și a rămas vârful acolo(sub piele).Mi-a făcut o Profesoara dezinfectare și mi-a pus un plasture ce se poate întâmpla dacă nu îl scot deoarece nu merge scos? Dau funda

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Se poate infecta.Incearca sa tii zona in apa, ar trebui sa iasa mai usor.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu știu cât de ascuțit sa fi fost acel vârf de ți-a intrat sub piele, dar în orice caz, o să poți să îl scoți cu un ac dezinfectat.
Btw, nu ți se întâmplă nimic grav.

| VadimIvanov a răspuns:

Mergi să consulți un medic.

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianFoanga a răspuns:

Mergi la urgente sa-l scoata.