| sTeFaN. a întrebat:

SaluthappyAzi am avut antrenament...am jucat fotbal 3 ore in continuu cu 10 min pauza...si am facut febra musculara si maine am meci in cupa..cum sa fac sa imi treaca febra musculara? Ms pentru raspunsuri daca o sa imi datihee hee

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mananca dulce, ia doua aspirine si respira profund si mult pentru a mari aportul de oxigen. Iti pot garanta insa ca pana maine nu-ti va trece nicicum.

| CristineDelaruss a răspuns:

Fa cat mai multe intinzaturi.stiu ca te doare dar daca faci un pic de gimnastica peste cateva ore iti va trece garantat!

| ioana181 a răspuns:

Era ceva legat de apa cu zahar, dar nu stiu sigur ce trebuia facut cu ea laughing. Cred ca sa bei apa cu zahar.

auran
| auran a răspuns:

Aspirina, dusuri scotiene sau o baie in care adaugi un pumn de sare si o vitamina C... Bafta maine!

| sTeFaN. explică:

Ms pentru raspuns biankahee hee nu se scrie "intinzaturi" se scrie "intinderi"hee hee am facut destule si tot nu mi-a trecut

| Demoiselle a răspuns:

Buna!happy...pai o lingurita doua de miere sau de zahar, o aspirina vor mai atenua din durere...

| ☼loli☼ a răspuns:

Stiu eu! La ora de sport dupa ce alergam ne pune sa stam cu picioarele drepte in sus pe un perete... ceva de genu sa faci un L. Fundu sa fie cat mai aproape de baza peretelui. Dupa cineva sa apese pe varfurile degetelor de la picioare. Stai asa vreo 2-3 minute sau chiar mai mult. O alta varianta ar fi sa stai intins si sa vina cineva si sa iti ia talpile si sa-si miste umerii in sus si in jos repede, astfel incat s iti zgaltaie picioarele. Pe urma face la fel si cu mainile.

| MadNNNeS a răspuns:

Salut.Cumparati Ben Gay si ungete inainte de fiecare antrenament. Iar pentru dupa antrenament cumparati sare de baie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune gheata si las-o acolo apoi date cu puterea ursului esre cea mai buna crema [doua zile]