| IAmAnonim a întrebat:

Azi am luat cativa virusi :@ si am incercat sa reinstalez windowsul. Aveam windows 7 si am zis cu ocazia asta sa trec la windows 8, bun, am tras de pe net windowsul, am facut dvd si surpriza! nu imi buteaza. Am o placa de baza gigabyte h61m-ds2 si am intrat in bios/ bios features/ boot option si am schimbat pacolo alea sa vad daca imi buteaza si nimic!
Am bagat si dvdul cu windows 7 pe care il aveam si tot nu imi buta.
Acum intrebarea, cum sa rezolv problema ca m-a innebunit... de 5 ore tot incerc si nu merge.
Funda! si vot si umilele mele multumiri happy

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai trebuie sa dai prioritate la CD mai mare ca la HDD. uite de exemplu cum e aici http://communities.vmware.com/......vmware.png (BIOS-ul difera de la un calculator la altu)

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Intra in bios si seteaza ca cititorul DVD sa fie primul, al 2-lea HDD iar restul nu conteaza!
Fa asa si vei putea instala! Bafta!