| JohnBmR a întrebat:

Azi e duminica, maine am test la Biologie cls a 6a sunt si de vineri seara invat incontinuu, am dormit 4 ore tot weekend-ul si abia am invatat jumatate. Cum sa invat pana maine? Avand in vedere ca acum mi-e rau si vomit... fara raspunsuri de genu"copiaza"

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ce bine era sa fii invatat lectie de lectie?
Acum doar recapitulai materia si stiai toate lectiile!

Te sfatuiesc totusi sa dormi cateva ore, ca dupa aceea sa asimilezi inzecit. Cu un creier obosit, nu vei putea retine nimic, nici macar ce ai invatat pana acum.

3 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Hai ca si tu le infloresti, esti clasa 6-a nu a 12-a sa ai de invatat nu stiu cate pagini pentru bac.
Tu acum cred ca ai maxim 3-4 pagini de invatat, nu e mare lucru... dar e normal ca nu ai retinut nimic daca ai invatat ca papagalul.
Rezuma lectiile si scrie ce e mai important.

| Justme1997 a răspuns:

Este doar un amarat de test la bio de clasa a 6a, mai bine dormi

| MademoiselleCosmina a răspuns:

De ce te agiti atat? Incearca sa mai înveți putin in seara asta, apoi repeta. Nu vei lua 10, dar e mai bine decat sa fii stresat. Alta data organizeaza
-te mai bine.