| Marius2577 a întrebat:

Salut, cum imi pot ingrosa vocea, am 17 ani si vocea e subtire pe timp ce trece vocea se subtiaza mai mult

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ai ce sa faci tu in acest sens!
nu se subtiaza pe zi ce trece, doar tu crezi asta
este posibil peste cativa ani sa sufere oarece modificari vocea ta sa fie putin mai 'graoasa' cum zici tu!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
Vocea se schimba cand baiatul intra la pubertate, unii baieti intra mai devreme la pubertate, altii mult mai tarziu, asadar iti recomnad sa ai rabdare ca tu oricum nu poti face nimic, fiind ceva ce numai corpul tau poate schimba, fara nici o infleunta din afara.

| Hyperion7 a răspuns:

Te ai ascultat vocea înregistrata? Pentru că abia acolo îți dai seama dacă e sau nu groasa vocea, așa... poate părea mai subțire în realitate și să fie mai groasa când te înregistrezi.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu poti. Obisnuieste-te cu vocea asta.

| LisaJulie a răspuns:

Vocea ți se va îngroșa de la sine! Nu îți face griji! Unii băieți se dezvolta mai devreme alții mai târziu! Încearcă sa mănânci alimente cu proteine ca fructele de pădure, roșiile, fasolea, ceapa verde sau spanacul!