| mary123 a întrebat:

Cum poti recastiga increderea cuiva, dupa mai multe "ultime sanse" pe care le-a acordat? AM facut o gafa, iar acum o persoana ft draga mie si-a pierdut de tot increderea in mine. EL vrea sa si-o recapete, insa a spus ca va dura ft mult. Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi? Cum as putea sa-i recapat increderea?

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Dragostea presupune sa intelegi mai bine oamenii si sa ii accepti pentru ceea ce sunt, astfel si comunicarea devine mai usoara. Dar daca pornesti cu gandul sa ii convingi ca ideile tale sunt cele mai bune si modul tau de gandire este cel corect, atunci nu prea se mai poate vorbi de comunicare si mai ales nu se poate vorbi de dragoste.Limiteaza-te doar la ce s-a intamplat in acel moment si la felul in care te-a facut sa te simti.
Increderea nu este ceva care se intampla pur si simplu intre doua persoane, chiar daca acestea se iubesc. Este necesara ceva stradanie si daca unul din voi a fost ranit in trecut va fi cu siguranta destul de dificil. Construirea increderii cere timp si reciprocitate. Asculta-ti partenerul si respecta-i opiniie, acceptandu-l asa cum este.

2 răspunsuri:
| darkeyes a răspuns:

Lasi pentru un timp persaoana aia sa se linisteasa si cu timpul ii va trece supararea pe tinestraight face
Daca e chiar asa de grav ar fi bine sa iti ceri scuze, sa ii dovedesti ca ii esti prietena adevarata si pe viitor sa nu se mai intample.
Bye:*

| D A R i U t S s A a răspuns:

Pentru ai recapata increderea trebuie sa fi alaturi de el in orice moment. dar lasa si timpul sa treaca. daca si el te vrea inapoi crede-ma ca va trece peste orice gafa daca si tu ti-ai cerut sincere scuze.

incearca sa ii arati ca regreti greseala facuta.
mult noroc