| caty870 a întrebat:

Daca ati putea alege dintre aceste doua rase de caini care le-ati alege si de ce? ciobanesc german sau rottweiler?

3 răspunsuri:
| Addicted a răspuns:

Eu am un ciobanesc german de foarte mult timp si pot sa spun ca e unul din cei mai loiali caini pe care i-am vazut. Se ataseaza putin mai greu de tine, dar cand ajung sa te cunoasca mai bine or sa se destinda si or sa fie gata sa te apere. Dintre cei 3 caini pe care ii am, cel ciobanesc german e cel mai perceptiv si mai inteligent.
Cat despre Rottweiler, nu prea stiu multe, dar eu oricum l-as alege pe cel ciobanesc german. happy

| ioana_3915 a răspuns:

Pai eu nu prea las alege pe niciunu ca, cresc prea mari dar daca ar fi eu as alege ciobanesc german sunt mai draguti iar rottweiler sunt cam infricosatori happy si cam rai.

| andra_6405 a răspuns:

Cibanesc german ca sunt mai pufosi