| MarcoMorosan96 a întrebat:

Salut, daca m-au prins cei de la RATB, si mi au luat buletinul ca sa imi vada cate amenzi am si cate abonamente facute apoi m-au lasat sa imi schimb niste bani, si eu am plecat(mi au dat buletinul inapoi). Se poate sa imi trimita amenda acasa, eu nesemanând nimic? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Da, daca nu ai platit amenda pe loc (50 lei) mai mult ca sigur ti-o trimit acasa, cred ca de asta te-au si lasat sa pleci asa repede. Sau ai platit-o atunci?
Adica te-au prins fara bilet si fara abonament, nu?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai ce sa semnezi tu?
Ei trimit amenda acasa si taticul o plateste!

| missfatadelatara a răspuns:

Pai depinde pentru ce te-au prins.

N-aveai bilet? Ai condus autobuzul beat?