| CoMa222 a întrebat:

Salut.De 8 martie eu si colegii mei vrem sa le luam ceva cadou numai ca nu stim ce colegelor si doamnei diriginte.Niste sfaturi ca nu am nici o idee.Aa si cum le vom da ca nu prea suntem organizati.Sa le dam dimineata sau sa asteptam ora de dirigentie.As dori mai multe sfaturi.Multumesc si dau funda!

1 răspuns:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ce buget aveti?
Una e sa aveti 30 -40 de lei, si alta 300 sute.
Cate fete aveti in clasa?
Sunt buchete de flori inceapnd de 20 de lei si termiand cu cateva sute.Eu insa as opta pentru florile in ghiveci.Sa zicem orhidee.Tin mult sunt si elegante si costa pana in 30 de lei, in functie de marime.Am vazut la Kaufland.La florarii poate ca e mai scump
Restul banilor imartit la numarul colegelor.Luati fie cosulete de ghiocei /zambile fie cate o ciocoata buna ca le mai indulciti, mai ales daca va mai ciontaniti din cand in cand.