| Nameless a întrebat:

De astazi a inceput sa ma intepe palmele, rar simt o stare de amorteala ...ca sa fiu mai exacta: intepaturile apar in zonele unde se afla venele. Acum venele sunt mai vizibile si mai albastre decat de obicei. mai jos putin de degetul mare ambele palme imi sunt umflate; mai precizez ca acestea nu sunt reci, ci calde. cateodata mai simt si niste furnicaturi si mancarimi (asta f rar). am cautat pe net si m-am gandit ca poate fi din cauza lipsei de calciu...
Acelasi lucru mi se intampla si la talpa piciorului insa acolo nu ma inteapa asa rar si tare... Azi nu am iesit afara din casa insa am iesit ieri si desi am avut manusi frigul tot a patruns insa f putin. ma gandesc sa nu fie de la schimbarea de temperatura? cald-rece-cald?
Un alt simptom ar fi ca talpile si palmele imi transpira, lucru ce nu se intampla inainte!
Daca stiti cauza acestor intepaturi va rog sa-mi ziceti. iar daca aveti nevoie de mai multe detalii ca sa-mi puneti un diagnostic va pot zice. nu am chef sa merg la doctor acum, in pragul sarbatorilor.
Bunica mea mi-a zis sa ma dau cu spirt si cu o crema de aloe vera. m-am dat si intr-adevar nu ma mai inteapa tare insa mai sunt putin umflate.
Va multumesc pentru timpul acordat! Stiu ca e gresita categoria la care am pus aceasta intrebare insa am nevoie de raspunsuri rapide ca sa ma pot calma.( din cauza firii mele paranoice, gandul mi se duce la cangrene, artrite si lucruri urate )
p. s articulatiile nu ma dor.

2 răspunsuri:
| Deny93 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor si sa ii spui ce simptome ai... el te-ar putea ajuta cel mai bine.bafta:*