| Creepygirl2002 a întrebat:

Salut.De curand mi.au aparut multe cosuri mici si rosiii stanga gurii pe obraz.E ok daca dau cu zeama de lamaie dimineata si seara si cu niste nidoflor crema? Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeama de lamaie nu va face altceva decat sa le irite si iti vor aparea pe toata fata! Iar nidoflorul este pentru rani...nu cred ca te va ajuta foarte mult!
Cel mai bine ar fi sa te speli cu apa rece si sapun de sulf dimineata si seara! il gasesti in farmacii si costa in jur de 6-8 lei! Te umplii pe fata cu multa spuma si dupa clatesti repede cu apa rece! Crede-ma ca functioneaza eu eram plina plina si in cateva luni mi le-a rezolvat! Rezultatele sunt vizibile dupa cateva luni la acnea exagerata dar cum tu ai doar in acea parte in mai multe zile se vor rezolva! Sapunul de sulf este foarte bun pentru diferite probleme ale tenului in special pentru acnee! Mai multe informatii poti gasi pe google!
Si inca ceva Nu le stoarce! Daca faci prostia asta se vor inmulti si mai mult! Fa tot posibilul sa nu iti atingi fata pe parcursul zilei in special zona afectata pentru ca cosurile sunt foarte sensibile la microbi! Bafta si sper din suflet ca te-am ajutat
Papa

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Rosiiiiiiiiii zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti sigura nu mai bine te duci la un doctor special pentru cosuri sa iti recomande el cu ce sa te dai? Eu asa am facut.