| itsioana a întrebat:

happy Dna diriginta ne-a dat de facut o compunere despre Educatia pentru viata privata in care sa scriem obligatiile copilului in familie si rolul familiei in cadrul vietii private... Va rog... Cine ma poate ajuta? happy Funditaaa posibila happy

Răspuns Câştigător
| alexgogo a răspuns:

Pai, trebuie sa scrii ce faci tu pe acasa, cum iti ajuti familia, care este rolul tau in familie (acum, daca tu nu faci nimic pe acasa tot trebuie sa scrii ceva. exemplu: duci gunoiul, faci ordine la tine in camera, te duci la paine, etc etc)
partea a doua a eseului trebuie sa contina i idee personala a ta despre familie: cu ce te ajuta pe tine familia, ce fac ei pentru tine (exemplu: parintii muncesc ca tu sa poti merge la scoala, sa isi permita sa iti cumpere calculator => daca tu ai calculator vei lua note mai mari la scoala) etc.

succes