| stelistu720 a întrebat:

E grea clasa a8-a? Mi-am luat o culegere si m-am cam speriat ce exerciti sunt in ea(nu asa de tare),sunt gerele functiile, expresiile algebrice si geometria? Eu ma cam tem la romana si la mate(la celalalte ma descurc).In a7-a am avut media 9 la romana pe ambele semestre iar la mate 10 pe primul si 9 pe al doilea.

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Dacă ai avut note atât de mari, şi dacă vei continua să înveţi atât de bine, atunci nu trebuie să îţi faci griji.

Nu trebuie să te sperii, trebuie doar să înveţi susţinut, în fiecare zi, să faci exerciţii şi probleme destul de multe (atât la mate, cât şi la limba română), să faci testele care au fost date în anii trecuţi.

Când ai întrebări, trebuie să le lămureşti rapid cu profesorii, să nu le laşi nelămurite, să se adune.

Mult succes. Sunt sigur că vei reuşi!

1 răspuns:
| Seby3minem a răspuns:

Nu e asa de greu unicul fap e ca trebuie sa inveti