| ZnowMicu a întrebat:

Salut, eu nu prea ma pricep la matematica si am luat niste note mai mici si nu stiu ce sa fac... Sa le zic la parinti sau nu, sa astept un moment mai potrivit? Va rog, tratati aceasta intrebare cu seriozitate.

2 răspunsuri:
| agathapurple a răspuns:

Parintii oricum vor afla la un moment dat deci mai bine sa auda de la tine. Pot lua in considerare si sa.ti puna un meditator pentru a intelege mai bine cu ce se mananca matematica si asa iti cresc si notele.

| Adelaida101 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu profesorii, daca ei nu te ajuta du-te la parinti, vor reusi ei sa faca ceva...in general profesorii de mate prefera genul care se duc la concursuri si in clasa daca nu intelegi, intreaba.(eu am aplicat aceste sfaturi si in teza am luat 9, iar media mi-a iesit 10)