| HelloKittyscoala123 a întrebat:

Salut,fetelor! Voi cum va faceti manichiura?happy

Răspuns Câştigător
| Pinguuuin a răspuns:

Daca te intereseaza diferite modele poti cauta pe facebook. sunt multe pagini cu modele de unghii. eu de obicei ma uit acolo si gasesc, mi le fac tot timpul patrate, nu am incercat rotunde big grin. sper ca te-am ajutat :* :*

3 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Paai trebuie sa aiba o forma prima data. Le poti face patrate, rotunde etc. Le pilesti calumea. Dar inainte de asta trebuie sa le inmoi in apa calda cu sare. Dupa ce ai terminat le dai cu ulei de masline, o sa devina foarte fine si o sa aiba un aspect sanatos, iar apoi ai putea sa aplici oja sau lac.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Tai unghiile, apoi le dau cu lac.

| 德尼莎 a răspuns:

Imi tai pielitele de langa unghii, apoi le dau o forma si apoi le dau cu lac apoi cu gel (in cazul meu deoarece al unghiile lungi)