| TrolleRr a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din clasa dar ea are prieten cu care nu se intelege bine cu el. Problema este ca mai am un coleg care o place si tot se da la ea (sunt gelos). Cum as putea sa o fac pe aceasta fata sa ma placa? Eu sunt cam timid de felul meu. FUNDA!

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

"Sunt gelos, ma aprind!" - asa spune Pepe in ceva melodie! De ce sa fii gelos? Cine te vrea aproape, te va cauta! E greu, dar trece si asta cu putina intelepciune: de ce sa fug dupa un tren care nu-i al meu, cand al meu ma asteapta in gara, nerabdator? Cand iubitul meu traia, eram geloasa mereu, iar el imi spunea ca nu am nici un motiv fiindca unii oameni vin in viata noastra pentru totdeauna, fara alte ganduri si intr-o secunda imi trecea orice urma de gelozie! Fetele au gusturi ciudate, fac alegeri gresite, apoi realizeaza si isi revin; ai rabdare! Sunt orgolioase si nu vor sa se dea batute, dar si cand lupta pentru ceva; e tare apriga lupta! Incearca sa intri in discutie cu ea. Nu te mai gandi ca esti timid - in razboaie au participat si oameni timizi si totusi au castigat mai repede ca si ceilalti! Transforma timiditatea in atu important in lupta pentru aceasta cauza de suflet! Tu stii ce ai bun si ce ai rau; raul il transformi in bine si bunul in exceptional! Asa nu vei avea nici o latura neacoperita si vei triumfa! Mult noroc!

| AnonimaSecretá a răspuns:

Incearca sa devi cel mai bun prieten al ei, asta e cel mai simplu mod, dupa aia totul vine de la sine happy