| Boyka22 a întrebat:

Buna ma numesc Catalin. Deci problema mea este urmatoarea! Imi place de o fata care este cu 3 ani mai mica ca mine!(asta nu e o problema)-ea fiind in clasa a 7-a si eu a 10-a dar cum am mai spus nu este o problema! Problema e ca ea are prieten pe un fost coleg de al meu din generala. Eu am id ei de mess si cred ca ma si cunoaste! Problema e ca eu sunt foarte timid si nu stiu ce i-as putea zice...as vrea sa fiu eu cu ea! da nu prea stiu cum s-o fac sa renunte la prietenul ei! ::: VA ROG NISTE SFATURI :::

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

Buna!
Eu te-as sfatui sa nu te bagi intre ei.Sincer nu are rost sa le strici relatia.Nu merita, si daca faci asa ea ar putea sa se supere rau pe tine si iti dai seama ar fi neplacut pentru tine.O sa gasesti alta fata care sa vrea sa fie cu tine:d si apoi sincer ea e cam micuta pentru tine.Adica 3 ani nu inseamna diferenta mare, dar vezi bine tu esti la liceu clasa 10 ea e abia la generala si mai are pana vine la liceu, si cred ca e inca o copila. Poti eventual sa incerci sa vorbesti cu ea si chiar sa ii spui ca o placi dar apoi ai avea probleme cu fostul tau coleg si nu stiu daca merita.Deci pe scurt,sfatul meu ar fi: las`o in pace, uit`o si o sa gasesti in curand alta fata, ca nu mai e mult pana incepe scoalabig grin bafta!

5 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Ar fi bine sa astepti pana se despart si dupa actioneaza.
Ar trebui sa iti faci curaj si pana se desparte de prietenul ei sa te imprietenesti cu ea si sa deveniti mai intai amici buni si dupa ce e singura spune-i ce simti pentru ea.
Stiu ca o sa iti fie greu sa treci peste timiditate dar daca o iubesti o sa incerci.

| Forevăr a răspuns:

Buna, ai putea sa ii lasi in pace pana se despart ei 2. Daca se despart vorbeste cu ea pe mess si consoleazo, fa-i complimente... big grin. Ca sa fii cu o fata trebuie sa o cunosti foarte bine asa ca mai intreab.o si tu ce muzica ii place, ce fel de baiati ii plac. Cand sunteti voi. singuri. intreab-o big grin

Mult succes! kiss

Pa, pa.

| angelmiki a răspuns:

ea nu te cunoaste suficient si pentru a fi ceva intre voi intra in vorba cu ea pe mess si asa va veti cunoaste mai bine cu tinpul va veti intalni si daca te place atunci e perfect ca oricum poate sa se desparta de iubitu ei orcand

| anonim230 a răspuns:

Buna, sunt in aceeasi situatie cu tine, adica sunt foarte timid si sincer un sfat. tot ce poti face e sa incepi sa vorbesti cu ea. si sa incepi sa o cunosti si desigur si ea sa inceapa sa te cunoasca, iar daca ii va placea felul tau de a fii si cum vorbesti cu ea, o sa inceapa sa te placa, dar trebuie sa ai rabdare. asta e parerea mea, sper ca te-am ajutat si bafta! happy

| dEvoNeL a răspuns:

Si eu sunt TIMID x_X deci habar n-am