| joanamm23987465 a întrebat:

Salut! Imi place de un baiat, am stat cu el in banca si am vorbit cu el, am glumit etc.
El a fost cu o fata, dar acum nu mai este si mie mi se pare ca ii place de mine, si multe colege mi-au spus ca ne potrivim.
Cum sa vorbesc cu el sa nu par o idioata?
Si cum sa ii spun ca il plac, fara sa ne vada cineva sau asa ceva?

1 răspuns:
| AdyNumberOne1 a răspuns:

Pai...Poti sa ii spui si voi face un dialog...
Tu:Salut
El:Salut
Tu:Ce faci?
El:Bine
Tu:Auzi! Nu ai vrea sa mergem la o pizza sau la un suc?
El:Ba da! Chiar mi-ar placea!
[intre timp ajungeti la pizza]...[Iesitit din local]
Tubig grineci... Ti_ar placea sa mai iesim?
Elbig grina mi-ar placea sambata esti libera?
Tubig grina sunt!
El:Ok atunci vin sa te iau pe la 18:00
Tu:Bine!
Tute faci ca te impiedici in drum spre casa[el te conduce acasa]Si cand ii ceri ajutorul sa te ridice il tragi peste tine si il saruti!
Si uite asa s-ar infiripa o poveste de iubire
Sper ca te-am ajutat funda?laughing