| dariaaaaaa97 a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa mea. Cu acelasi baiat stau in banca. Chiar daca suntem cei mai buni prieteni din totdeauna, il plac. E foarte posibil ca si el sa ma placa, dar cred ca ii place de o colega. Adica s-ar putea sa ma placa pentru ca : I-am spus ca am un crush si a spus (in gluma, normal) ca o sa il omoare. Si mai e un motiv, el a vrut sa stam in banca.
Chestia cu crushul este un semn ca ma vrea doar pentru el?

Răspuns Câştigător
| Anuket a răspuns:

Probabil a făcut o glumă. Dar dacă ție îți place de el spune i sau fă-l să înțeleagă că îl placi. Dacă îl lași pe el să facă primul pas poate nu-l va face. Dacă nu riști nu câștigi.

1 răspuns:
| Ana_Gilbert_1996 a răspuns:

Nu inseamna absolut nimic, multi fac glume de genul si nu isi dau seama cat ne pot complica pe noi. Ne dau prea mult de gandit si nu mereu o fac intentionat, trebuie sa recunosc ca aici e mai mult vina noastra.
Oricum, spune-i ceea ce simti si atunci vei vedea daca si lui ii place de tine. Nu are de ce sa iti fie frica sau rusine daca cu adevarat sunteti cei mai buni prieteni. Nu ai nimic de pierdut.