| mihaibute a întrebat:

imi puteti da niste nume de carti care sa aiba si dictionar roman-francez francez-roman, dar si gramatica?

1 răspuns:
| WholeWorldTeam a răspuns:

Carti nu prea sunt. Eventual poti sa iti imprumuti de la biblioteca din orasul tau "curs de Limba Franceza fara profesor". Acolo iti spune fiecare cuvant cum se pronunta si asa mai departe.tot acolo gasesti si gramatica de care ai nevoie. Spre exemplu in unele carti de franceza exista doar gramatica, nu si traducere in limba romana happy