| madalinutzamada a întrebat:

Imi puteti da un sfat? De curand am strans o suma de bani cam mare si nu prea stiu ce sa fac cu ea.Am de ales intre o chitara [ pe care mi-o doresc dar nu o sa am timp de ea] si muuuulte haine. Voi ce spuneti?:d Pentru cel mai bun raspuns FUNDA! :*

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca iti place sa chinti la chitara, cumpara-ti chitara.Fiul meu a invatat sa cante la chitara de pe net. Daca crezi ca nu o vei folosi, nu are rost sa investesti banii in ceva nefolositor.Cumpara-ti si haine frumoase, dar de ce sa nu iti pui o parte si la Banca? Este frumos sa iti faci un obicei bun de a strange bani.Ei iti pot fi de un real folos in viitor.Bravo tie!

| soraGrime a răspuns:

Eu as alege chitara.Vei avea timp in vacante in weekenduri.Hainele se rup, raman mici...se invechesc,asa ca nu ai de ce sa investesti bani in ceva ce se va demoda.

Cum am mai zis, as alege chitara. Daca te plictisesti de ea la un moment dat, o poti vinde pe net si poti lua mai multi bani pe ea.

| liii a răspuns:

Poy daca zici ca de chitara nu ai timp nu are rost sa dai banii pe ea, ia-ti niste hainute si daca iti ramane bani pastreazai pentru ceva ce o sa vrei mai incolo sa-ti iei.