| Yuuki_5557 a întrebat:

Imi spuneti va rog niste nume japoneze de fete. Cele mai multe si mai frumoase primesc fundita:*.

Răspuns Câştigător
| KiddoC a răspuns:

Eu stiu multe:
Aimi, Ai, Ayano, Haruka, Kaori, Keiko, Hanami, Kumiko, Mai, Misaki, Rin, Sakura, Yuzuki, Sayuri, Mayumi, Hana, Izumi, Ayame, Ayumi, Akira etc.

31 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sakura eu cred ca e cel mai frumos nume japonez. Cred ca stii semnificatia cuvantului.

| Rukhsandra a răspuns:

Saori, Mika, Sayuri, Rei, Asuka, Yuzuki, Izumi

| ことみ a răspuns:

Kotomi, Koizumi, Kagome, Kykio, Kyou, Kaori, Kumiko, Keiko, Kazuko

| PrincessOfChocollat a răspuns:

Euiubesc numele Airi pentru ca e numele unei cantarete japoneze care imi place mult :X (fata din poza mea de la avatar).
Ai- iubire
Sakura-floare de cires
Sora-cer(cerul albastru, ala cu nori laughing )
Sekai-lume(cred, dar nu sunt sigura)
Hana-floare
Hikari-lumina
Mika-lume noua
Nana-eu stiam ca inseamna 7, dar poate mai are si alta semnificatie
Yuki-zapada
Sawako-copil placut

Stiu ca probabil acum nu mai ai nevoie, dar vroiam sa stii ce inseamna fiecare nume^^.

| Daya25less a răspuns (pentru PrincessOfChocollat):

Sakura inseamna ciresi infloriti, floare de cires=sakura no hana, si da sekai= lume.

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Ce spui de... Yukari! My name.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sakura, anko, sasame, akira, fizza, zaina, hessa, mica, yakuza.aiko

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mika, Yukano, Nanami, keiko, Aya, Ayumi, Yuckinasa, Rin,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Midori, Sakura, Keiko, Ayumi, Rin,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kyo, Maya, Kirimi, Yoko, Kagura, Kissa, Shiki, Sakura, Heyko, Nanami, yuky, Kykyo, Sngo, etc. astea imi plac mie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ayumi, yuuki, sakura, ayame, kagome, kagura, kykyo, hanabi, sayuri, kimiko, sora, mayumi, ai, aiko, kanon, nanami, izumi, chiyo, ayaka, megumi, rin, fumiko

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yumi este numele meu =^_^=

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sayuri...il ador

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Michiyo- pe calea cea buna
Kumiko- copil vesnic frumos
Kohana- micuta floare
Mika- aici trebuie sa specific ca inseamna de fapt luna noua
Yuki- zapda
Saya
Sachiko
Miharu
Maya
Rin- rece
Ayame- floare aceea pe care ei o numesc ayame
Ayumu
Risa
Yume- vis
Aine
Hina
Erina
Kanon
Ayako
Hagumi
Hatsue
Megumi
Sayori
Yuna

Apropo vezi ca unele sunt scrise gresit... O sa le scriu corectarea
Keiko
Hesa
Fiza
Kisa
Heiko
Kikyo
Yuki(daca il scrii cu 2 de u se transforma in nume de baiat, si semnificatia i se schimba din zapada in curaj)

| Daya25less a răspuns (pentru anonim_4396):

Ayame inseamna iris, kykio- floare chinezeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kilaey, Harumi, Yumeko, Shizune, Sakura, Mizuki, Saya, Ayame, Ayumi...si mai isss. plizz lasati com pe www.kilaryhibiki.sunphoto.ro

| ღHinataღ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai cont pe sunphoto? si eu am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sakura, Rin, Meiko, Keiko, Ai, Hana, Akane, Sayori, Yuri, Sakuya, Asuka, Yuriko, Haruka, Mai, Mayu, Miyu, Momoko, Nanami, Natsuki, Yuuka

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Junia, yuko,

| Zupp a răspuns:

Harumi
Ayumi
Azumi
Kasumi
Hanako
Saeko
Yukiko
Yae
Aya

| EllyEllu a răspuns:

Ador numele Sakura, Yuki si Ayumi!

| camelia2000 a răspuns:

Sayuki-e numele meu^_^.

| Anemona102 a răspuns:

Misaki, Rin, Sakura, Yuzuki, Sayuri,Arisa Ajibana,Asuka, Izumi, Aya, Ayumi, Yuckinasa

| YOSHIKOandMIRA a răspuns:

Yuki
Yuko
Katsuki
Miyuki
Midori
Aki
Reiko
Yoshiko (^___^)
Kumiko
Yumi
Iko
Hayao
Arisa
Hiromi
Sakuya
Utsuki (se citeste 'Utski')
Aiko
Mira
Tsukiko
Tsuki
Kikuri
Takao
Tao
Hayao

... FUNDISSA?

| Bartos_CristiNa_1988 a răspuns:

Imi place cel mai mult RIN

| Yori a răspuns:

Akira e nume de baiat, sa stiti. ^^

| bloodykitten96 a răspuns:

Osana,Ayano,Hinata,Yuuki,Kokona,Saky,Yuno,Sarada,Sakura,Ino,Kaguya

| Akcent_Diana_1994 a răspuns:

Ai; chiyo; sakura; hinata; ino; umoko; umeko; miu; kaori; aimi; misaki; aiko; ayame; hana; kissa; aki; misaki; fumiko; tenten; moe; megumi...etc.