| anonim_4396 a întrebat:

In cateva zile se face o luna de cand am cunoscut (pe Facebook) o fata din liceu.
Ne-am intalnit intamplator Joi, si am vorbit destul de putin. Cand am ajuns acasa, mai pe seara am vorbit pe messenger..si mi-a spus ca sunt inalt..si ca, sunt frumos.
E de aceeasi varsta cu mine, si suntem din acelasi liceu, doar ca din clase diferite, ea mi-a spus ca sunt una dintre persoanele ei dragi, ca tine la mine, si ca vrea ca realtia noastra sa nu se raceasca odata cu inceperea liceului, si ca are incredere in mine.
Mi-a spus ca-i place cum gandesc, ii plac pozele mele si ca am un stil mai diferit de a face poze.
Mi-a postat pe Facebook o poza cu doi indragostiti, care se saruta, si in descriere a pus "Daca stii ce zic.".
Eu, insa, nu stiu ce sa cred..personal pot sa spun ca in tot acest timp a intrat in sufletul meu, si. mie imi cam place de ea, dar nu stiu daca e reciproc, poate vrea o simpla amicitie..sau, nu stiu.
Cateodata imi trimite poze artistice cu indragostiti in share, si imi spune "Ce seamana cu noi."
Insa, eu nu situ ce sa cred. Voi ce parere aveti?
P.S. : N-am mai vorbit cu ea de doua zile.

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! daca o placi, invit-o la o plimbare sau la un si vorbiti pe indelete despre voi, despre pasiunile voastre, despre puncetle comune care le aveti etc. Fii dragut cu ea in timpul intalnirii, fa-i mici complimente de genul "Ce bluza/rochie frumoasa ai!", "Esti asa frumoasa cand zambesti!" si, eventual, ai puteas sa o astepti cu un trandafir alb sau rosu, pentru ca e o floare deosebita, ce place oricarei fete sisau daca stii care e floarea ei preferata, cumpara-i-o pe aceasta. Pana atunci, insa, mai vorbiti de vreo 2-3 ori pe facebook, da-i likeuri la poze sispune-i ca si ea iti este tie draga, ca e o persoana deosebita si ca s-a creat intre voi o legatura speciala, chiar daca nu ai vazut-o in realitate decat o singura data. Si, cu ocaszia aceasta, invit-o la o plimbare sau la un suc si poarta-te cu ea asa cum ti-am spus mai sus. Ai putea, de exemplu, sa-i mai postezi pe wall-ul de pe facebook, o melodie de dragoste, de preferat a unui artist sau a unei trupe care iiplace ei(te poti uita ce muzica a scris in profilul ei ca ii place sua o poti intrab pe ea, intr-o discutie, ce muzica asculta si ce cantareti si formatii prefera) si, sub acest link, sa-i scrii: "Pentru o fata speciala". daca insa nu o placi, incearca sa te indepartezi de ea treptat-treptat si poarta-te cu ea ca si cu o oricare alta amica, nu exagera cu complimente, likeuri la poze, nu-i tyrimite linkuri la poze cu indragostiti sau la melodii de dragoste si nu o invita in oras. In toamna, cand va veti intalni la scoala, poarta-te cu ea ca si cu oricare alta fata, vorbeste-i politicos si amabil, dar pastreaza distanta. Cert insa e ca ea te place, de asta iti tot spune ca nu vrea sa va raciti relatia dupa ce incepe scoala, ca tine la tine si ca esti frumos si inalt, si, mai ales, iti trimite poze cu indragostiti si face aluzii la voi doi. Succes!

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Poate te place, cine stie, sau poate nu. Mai vorbeste pe mess, la telefon, plimbati-va, vezi ce vrea. Bafta!