| Yoggy a întrebat:

Salut, intru in clasa a 10-a si as vrea sa ma mut la un liceu pe profil filologie bilingv franceza dar nu stiu daca se poate deoarece am auzit ca bilingvul se da doar o data de la unii oameni si altii spuneau ca intra la diferente... lamuriti-ma va rog, multumesc happy

1 răspuns:
| Xandra07 a răspuns:

Ca să te multi pe un profil cu specialitatea bilingv franceză trebuie sa dai un examen mai intai. Cel puțin, la mine așa a fost. Am aplicat la un liceu pe profil filologie intensiv engleză iar pe baza rezultatelor de la evaluarea de la sfarsitul clasei a 8 a si a examenului la lb engleză susținut in liceu, am intrat.