| anonim_4396 a întrebat:

Salut.La 14 ani(inca nu mi-am facut buletinul pe atunci) am primit o amenda de 100 de lei pentru bataie.M-a pus politistul sa semnez ceva la amenda acolo..si m-am dus cu amenda sa o platesc acolo unde se plateste, dar a spus femeia de acolo ca nu scrie cat trebuie sa platesc(adica politistul uitase sa mentioneze cat) si a spus sa ma duc sa scrie pe amenda suma care trebuie sa o platesc.Eu atunci am rupt amenda si pana in ziua de azi nu vad ca mi s-a intamplat nimic.Dar mi-e frica sa nu ma trezesc la 18 ani ca amenda aia s-a tot dublat lunar si sa am de pkatit pe urma acesteia milioane de lei, oare o fi bagat-o la impozit si au platit-o ai mei?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi foarte linistit, deoarece nici pe duplicatul ramas la politist si depus la organele competente nu aparea nicio suma deci de demult a fost aruncat la cos, cel de gunoi bineinteles.